Äärelinna- ja tööelust

Kui eelmisest postitusest võis jääda mulje, justkui asume juba kodu poole teele, siis see pole siiski nii. Praeguste plaanide kohaselt töötame Sydneys kuni juuli lõpuni, siis reisime ja kuskil oktoobri keskpaigas jõuame alles kodumaa pinnale. Nii et meil on aega veel.

See nädal möödus kuidagi raskelt. Igal hommikul võitlesin endaga, et üldse üles saada. Tuju oli ka kehv ning alles tööl läks olemine helgemaks. Süüdistan selles liigvarast äratusaega. Minu jaoks ei ole loomuomane enne seitset tõusta. Isegi, kui ma varakult magama lähen. Jah, elu jooksul olen ärganud väga vara, eesmärgiga palju jõuda. Aga see pole pikaajaline lahendus.

Ka kipub väsimus kallale tulema tihedamini, kui muidu. Täitsa ootan juba lihavõtteid, mil on suisa 4 vaba päeva järjest. Eestis süüdistaks selles väsimuses pimedust ja külma kliimat, aga mida siin süüdistada? Eks inimesed ikka väsivad, igasuguses kliimas. Vaimne töö väsitab. Siin on pidev päikselaks, aga eks keha harjub sellega ära. Kalendri järgi algas sügis ja loodame hoopis kuumalainete lõppemisele. See pidev palavus ja umbses toas magamine on üsna väsitav. 

Arutasime Kaspariga varem, et soetaks ehk endalegi mingil hetkel äärelinnakesse kodu. No nagu kujutletav iduüll ikka, eks ole. Võtaks koera kah ja olekski igavesti õndsad. Aga Sydneys elamine on välja selgitanud, et äärelinnas küll elada ei taha. Päevas läheb kuskil 2 tundi kaotsi pelgalt edasi-tagasi reisimisele. Esiteks peab ülimalt vara ärkama ja õhtul jõuab üsna hilja koju. Teen trenni ära, söön ja alles jääb vaid tunnike, et niisama olla enne magamaminekut. No me elame muidugi päris kaugel ka, Eesti mõttes Keilas.

Kohalikud on pikkade rongi-ja bussisõitudega harjunud. Alla kolmekümne minutiga tulevad väga vähesed tööle. Aga mõned sõidavad tipptunnil koju suisa poolteist tundi! Pärnust Tallinnasse tööle käia, vot kui mõnus. Aga mis ma siin ikka torisen. Hea oli eksperimendi korras järgi proovida, kuidas on kaugemal elada.

Kaspar töötab küll kodu lähedal, kuid nõustub siinkohal minuga. Seltsielu teeb selline korraldus küll väheseks, eriti kui tuttavad kaugel elavad ja oma kandis eriti kohvikuid jms ei leidu. Linnaminek on paras rännak ja oleme mõlemad piisavalt laisad, et ei kipu seda tihti ette võtma. No mina muidugi võtan, aga tööleminemiseks.

Kui ma juba linnas olen, siis on natuke lävimist kah. Meil on reedeti töökaaslastega enamasti Friday night drinks (reedeõhtused dringid). Eelmisel reedel oli ühe kolleegi viimane päev. Ta on otsustanud hakata kirjandusõppejõuks, aga enne on vaja magistriõppesse sisse saada. Ta pühendub end täielikult õpingutele ja lahkub töölt. Vahva, kui inimestel on julgust oma tegelikke unistusi täide viia. Nagu mu üks tiimikaaslane õpib veterinaariks, kuigi ise on jurist.

Töökaaslase lahkumispidu venis pikemaks ja läksime linna peale edasi. Polnud ammu väljas käinud ja väga lõbus oli! Sai tantsu löödud ja puha. Pärast loksusin rongiga koju tagasi. Üldse on siinsed peod lõppenud südaöö paiku, aga varajane lõpp on siin pigem tavaline. Vahel on tore peol käia, aga iga nädalavahetus ei viitsiks. 

Sel reedel jõime oma tiimiga (ehk kaks teist naist veel peale minu) veidi šampust ja ma andsin neile Eesti komme maitsta (aitäh, vanaema, paki eest). Sain kuulda rohkem korporatsioonipoliitikast. Täitsa omaette teadus teine. Mõned näevad Austraaliat hästi lõdvestunud kohana, kus hea niisama tšillida. Loomulikult pole see nii, eriti kui kuskil suurettevõttes üritad edasi tõusta. Mina jah lahkun peagi, aga ikkagi hea kuulda, kuidas asjad käivad. Kogemustepagas muudkui täiustub.

Lõpetuseks pildid sellest, kuidas me nädalaid tagasi Royal National Park’is Pulmatordikivi vaatamas käisime. Oli see alles matk, muudkui üles alla vantsida ja kive mööda turnida! Nii hea on pühapäeva õhtul koju jõuda, varbad liivased, nahk päiksest kuumamas ning jalad kõndimisest väsinud. Selle tõdemusega lõpetan tänaseks. 

DSC_0262
Kaspar kivi otsas. Meenutab ju veidi pulmatorti?

DSC_0276

DSC_0280
Oli küll hirm alla kukkuda, jah!
DSC_0293
Mida randa?!
DSC_0305
Kaspari mikrofotograafia
DSC_0319
Matkaline puhkamas

DSC_0237

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s