Vahakujud, akvaarium, prussakad ja fotokaamera mõnusal nädalavahetusel

Olgu töönädal nii põnev kui tahes, ei saa nädalavahetuse võludest mööda vaadata. Alates kolmapäevast mõtlen hommikul ärgates ikka – veel kaks hommikut, üks hommik järel õndsa laupäevahommikuni, kus uni ühegi tüütu kellatirinaga läbilõigatud pole. Ärkame mõlemad tavahommikul lausa kell pool seitse! See on ikka väga vara, aga mina rändan linna kokku terve tund aega ja kauem põõnata lihtsalt ei saa. Kaspar töötab suhteliselt kodu lähedal, aga temal lihtsalt algab tööpäev varem kui mul. Mõnus on, et saame koos hommikust süüa ja hommikusaadet vaadata. Millegipärast tulevad sealt varahommikul alati mõrvauudised. Et oleks ikka hea turvaline tunne argitoimetusi tegema minna.

Nädalavahetus oli eriti tore. Reedel tõin ma linnast take-away‘d kaasa, seekord Mehhiko toitu. Muidu, argiõhtuil, on süüa teinud Kaspar. Jah, minust on meie kodus peakoka asemel saanud nõudepesija! Kes süüa teeb, see nõusid pesema ei pea. Aga mis parata, et ma niivõrd hilja koju jõuan. Tulen koju ja leian pliidi eest rõõmsa ja uhke mehe, kes ise ka oma kokkamisoskusest üllatunud on. Minul on ainult hea meel.

Reedel saime kellegi teise valmistatud toitu maitsta. Ega kaua ei jaksanudki ülal tiksuda. Igasugune peovaim on meie ümbert lahkunud. Kuhu? Ma ei tea, aga pole olnud mingit tahtmist õhtul veel linna rändama hakata. Selle asemel magame end mõnusalt välja ja naudime värskena järgmist päeva.

Laupäeval tegime niisama toimetusi, käisime lähedades kaubanduskeskuses ja sealses kohvikus hüva kohvi ja makroone nautimas. Siis tegime mõnusa trenni ja oligi päev läinud. Või tegelikult ka mitte. Õues sadas vihma ja siinmail tähendab see üht – prussakad tulevad välja! Sellised mutantelukad, kelle kõrval Eesti prussakas on armas beebike. Meil on siin selline verandataoline tuba, kus uks koguaeg lahti. Vaatasin seal oma draamaseepi, kui kuulsin krõbinat. Ja seal ta oli! Laes! Hiigelprussakas! Jooksin kohe Kasparit kutsuma. Nendele mutantidele ei saa moodmoodi läheneda, kui prussakamürk relva kombel käes. Ükskord olesklesin taas seal diivanil, kui mutant maas roomas. Tookord ma helistasin Kasparile teise tuppa ja piiksusin õnnetult, et olen diivanil pantvangis. Tema siis tuli jälle päästma. Austraalia on tuntud ämblike ja madude maana. Aga miks keegi ometi prussakaid ei maini? Mõne ämbliku suudan veel ära taluda, seda enam et suuremaid linnas eriti pole. Madusid ka linnas ei kohta. Aga üks ilmatuma suurt prussakat kohtasime isegi südalinnas! Kohutav.

Tegelikult tahtsin üldse pühapäevast rääkida. Siis tegime ülipalava ilma kiuste turistikat. Ostsime nimelt hea hinnaga (69 taala) kõigi Sydney viie põhiatraktsiooni kombopileti. Võrdluseks, üksikpilet on 40 taala.

Pühapäeval käisimegi kõigepealt akvaariumis. Tore kogemus oli. Taustamuusika tekitas erilisema tunde ja väljapanekud oli põnevad. Näiteks olid eraldi akvaariumid imeilusate korallide jaoks. See oli nii kaunis, nagu muinasjutus. Veel oli põnev veealuse tunneli alt läbi kõndida ja näituseks hai kõhtu ja hambaid näha. Või veidrat raid. Või meetrise „mõõkninaga“ kala. Ahjaa, merihobud meeldisid ka. Üks meduuskala oli äärmiselt veider, hõljus ja muutis värvi. Veealune maailm on ikka imeline.

12202445_1057813220910287_37445871_n

Haikala
Haikala

DCIM100GOPROGOPR2095.

Imeline meduus
Imeline meduus
Korall
Korall

Hiljem läksime kõrvalmajja Madame Tussaud muuseumisse. Seal oli nagu ikka, kuulsuste kujude kõrval poseerimine. Kujud olid üsna tõetruud, eriti mõned. 

Ei saa ümber ega mööda DiCapriost!
Ei saa ümber ega mööda DiCapriost!
Selfi Dalai Laamaga
Selfi Dalai Laamaga
Tiffany
Tiffany
Vana hea Al
Vana hea Al

12200445_1057812814243661_617872276_n

12188632_1057813000910309_984900514_n

12188308_1057812990910310_1290273364_n

Aga piltidest rääkides… see on ehk viimane kord, kus kehvema kvaliteediga pilte vaatama peate. Ostsime lõpuks korraliku peegelkaamera! Sättisime selle tarbeks raha kõrvale juba mõnda aega tagasi, aga kärsitu mina otsustas laupäeval, et ei saa enam mitte hetkegi enam kaamerata elada. Viisime end kaamera hingeeludega kurssi. Internet on sel kohal suurepärane abimees. Lõpuks jäi sõelale kaks kaamerat – Nikon 3300 ja veidi uuem 5500. Vaagisime nii- ja naapidi, vaatasime isegi Youtubest videot nende erinevuste kohta. Viimaks jäi sõelale 3300 mudel. See on uskumatult kerge, kompaktne, aga ometi täitsa peegelkaamera. Lõpuks ostsime selle pühapäeval ära ja edaspidi teeme sellega pilte.

Aga uue „mänguasja“ saamise kõrval meeldis mulle ka see, kuidas me selle ostu sooritasime. Et saime koos vaagida, läbi mõelda, arutada ja jõudsime lõpuks üksmeelele. Ikka hea on küll koos otsuseid vastu võtta. Varem olen alati pidanud ise möllama, end kurssi viima ja otsustama. Pole olnud sellist osavõtlikku partnerit või olingi kaaslaseta. Aga kooselu tähendabki minu jaoks seda, et koos otsustatakse igausuguseid asju. Siis on jagatud vastutus ka. Jah, kallimaga on mul küll vedanud. On teine selline suurepärane mees.

Igatahes, pühapäevane linnaskäik väsitas tohutult ära. Suurlinnaelu on põnev küll, aga see sisaldab endas ka tohutuid rahvamasse. See on väga väsitav. Eriti just reedeti töölt koju minnes peab end rahvamassidest läbi murdma. Näiteks valgusfoori taga seistes mõtled juba ette strateegiat, kuidas sellest inimseinast läbi saada. Vahel on hommikuti lifti ees järjekord. Nädalavahetusel kuhugi sõites on alati ummikud. Ükskord kaubanduskeskusesse sõites olid ees ja ümber kaheksa sõidurida, kõik autodest umbes. Võttis silme eest kirjuks lausa. Meil siin äärelinnas on hea rahulik ja inimtühjad tänavad, aga ükskõik kuhu poodi minnes peab jälle inimhulkadega silmitsi seisma. Olen vist natuke inimpõlgur, aga see on natuke liig ja tohutult väsitav.

Tuli loba küll, aitab kah. Kallid ja paid, mu armsad!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s