Eesti taevalikud e-lahendused lugemissõbrale

Viimasel ajal on mind haaranud suur lugemissoov. Eelistaks raamatuid lugeda ikka emakeeles, aga siin kaugel maal ei ole eestikeelseid raamatuid eriti saada. Digiraamatuid osta ka ei raatsi. Uurisin asja ja ennäe – Keskraamatukogust saab ka e-raamatuid laenutada. Kusjuures sealne valik on muljetavaldav!

Lisaks avastasin Keskraamatukogu blogi, kus tutvustatakse uudiskirjandust. Jällegi äärmiselt meeldiv ja praktiline lahendus. Ilmselt sobran enne laenutamist seal veidi ringi ka. 

Mul kui alatisel raamatu õigeaegse tagastamisega kimpus oleval lugemissõbral oli vanast ajast üles jäänud mingi viivisepojake. Võlgnik raamatuid laenutada ei saa. Uurisin, kas saaks pangaülekandega maksta. Muidugi sai!

Nüüd ootangi ärevalt, mil saab mu viivisevõlg kustutatud. Tahaks juba nii väga lugeda! Tegelikult on üsna mitmekesine valik Eesti kirjandusklassikat ametlikult saidilt ka täitsa tasuta allalaaditav, aga sealt olen ma juba enda jaoks huvitava läbi lugenud. Ehk loen sealtki veel, aga hetkel ihkab hing nüüdiskirjandust.

Mul on ääretult hea meel, et teisel pool maailma otsas olles saab emakeelseid raamatuid laenutada. Me ei tohiks hetkekski unustada ja jätta tunnustamata, kui mõnusalt kiired lahendused on Eestis. Maailma mõttes on eesti keel ju täitsa “salakeel”, sest seda räägivad nii vähesed. Ja ometigi on meil eestikeelset kirjandust ka internetis saada. 

Võrdluseks, üritasin end täna ka kohalikus raamatukogus registreerida häda pärast, aga seal nõuti lugejaks registreerimiseks lisaks passile mingit minu nimele saadetud kirja või arvet, tõendamaks et ma tõesti siinkandis elan. Selline lähenemine tundub olevat kuidagi kiviaegne. Eestis küll sellist asja poleks. 

Nii et enam pole mingit vabadust mittelugemisele. Mul on nimekirjas juba mitu raamatut, millega tutvuda tahaks. Mul on kombeks laenutada üks inforikkam raamat ja siis ilukirjandust. Tahaks ehk lugeda miskit infot keskkonna või poliitikateemal ja siis iluskirjandust. Täitsa piinlik tunnistada, aga ülikoolis käies jäi mul raamatute lugemine üsna soiku ja seega ei pea ma end hetkel väga kirjandusteadlikuks isikuks. Elu jooksul olen lugenud palju, aga mitte viimastel aastatel. Puhkuse ajal jõudsin mõne läbi lugeda, aga ikkagi – vähe. Ometi olen ma maast madalast suur raamatusõber olnud. Nii et tuleb kaotatud aeg tasa teha.

books

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s